W Centrum Medycznym CODE kompleksowo zajmujemy się

PRZYCZYNOWYM LECZENIEM NIEPŁODNOŚCI

Nasze podejście do leczenia niepłodności polega na tym, że staramy się przede wszystkim zidentyfikować przyczynę jej występowania dla pary borykającej się z tym problemem. Przyczyny niepłodności mogą być wielorakie. Mogą one wynikać nie tylko z zaburzeń funkcjonowania układu rozrodczego, ale także np. pokarmowego, odpornościowego, hormonalnego...

Naszym celem jest przywrócenie naszym pacjentom pełni zdrowia, by mogli się cieszyć się potomstwem poczętym na drodze naturalnej prokreacji. Przeprowadzamy badania i wykonujemy szczegółową diagnostykę płodności kobiety i mężczyzny, która pozwala zidentyfikować wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu, a wyeliminowanie których może przywrócić pełną funkcjonalność układu rozrodczego. Diagnostyką i ewentualnym leczeniem zawsze objęci są obydwoje partnerzy.  Przyczynowe leczenie niepłodności obejmuje wiedzę nie tylko z zakresu ginekologii czy biologii układu rozrodczego,  ale także immunologii, gastroenterologii, urologii, andrologii, alergologii, dietetyki i wielu innych dziedzin współczesnej medycyny, w tym również medycyny i biologii molekularnej.

Jednym z istotnych etapów realizowanego w CMS CODE procesu diagnostyczno-terapeutycznego w zakresie niepłodności jest obserwacja przebiegu cyklu menstruacyjnego kobiety na w oparciu o model Creightona wykorzystująca obecność wydzielin pochwowych i śluzu szyjkowego. Cykl ten jest ściśle związany z aktywnością hormonalną organizmu. Zapis obserwacji cyklu jest kluczowy dla przeprowadzenia pogłębionej diagnostyki płodności oraz monitorowania zmian zachodzących pod wpływem leczenia. W CMS CODE prowadzimy też obserwacje metodą objawowo-termiczną podwójnego sprawdzenia (tzw. Metodą Angielską). Dedykowana jest dla wszystkich, którzy chcą na podstawie obserwacji wskaźników płodności umieć wyznaczyć okresy płodności w cyklu miesiączkowym.

W całym procesie prowadzonego u nas przyczynowego  leczenia niepłodności troszczymy się również o kondycję psychiczną naszych pacjentów przychodząc im z pomocą w trudnych chwilach oczekiwania na poczęcie  upragnionego potomstwa.  Uwaga! Lekarz specjalista opracowuje indywidualny dla każdej pary plan leczenia, w ramach którego, jeśli zachodzi taka potrzeba, uczestniczą także specjaliści z innych dziedzin medycyny.


Ponadto od Lipca realizujemy w Centrum Medycznym CODE - BADANIE NASIENIA. Więcej informacji...

W celu oceny płodności męskiej w przypadku braku poczęcia pomocne jest badanie nasienia. Niestety, pomimo iż jest ono istotną składową procesu diagnostyczno-terapeutycznego przyczynowego leczenia niepłodności (TIT - Targeted Infertility Treatment) jest ono niejednokrotnie pomijane bądź odwlekane w czasie. Niewątpliwie jest związane to z samą specyfika badania, a mianowicie z kłopotliwym, dla niektórych wręcz kontrowersyjnym i trudnym do zaakceptowania z punktu moralnego sposobem pozyskania nasienia na drodze masturbacji. Rozumiejąc rozterki naszych pacjentów oraz szanując ich intymność i wrażliwość Centrum Medyczne Code zachęca małżonków do pozyskania materiału do analizy podczas normalnego współżycia w domu, a następnie dostarczenie materiału do badania w ciągu godziny od stosunku.

Analiza nasienia prowadzona jest wg norm WHO i realizowana przez diagnostę laboratoryjnego posiadającego uprawnienia do przeprowadzania seminogramów oraz oparta o współpracę z lekarzem, który posiada Certyfikat Centrum Kształcenia Klinicznego Europejskiej Akademii Andrologii.

Zainteresowane pary zapraszamy na pierwszą BEZPŁATNĄ konsultację.

Dalsze informacje: Opiekun Medyczny Programu / Badanie nasienia: Olimpia Janz,  tel. 603 925 145 lub 577 420 088, e-mail: olimpia.janz@cmscode.pl

 

Telefon do rejestracji : 887-220-088

  • PLAN LECZENIA

FAZA I
Jest to czas aby dokładnie poznać rzeczywistą przyczynę niepłodności. W tym celu nasi pacjenci odbywają pierwszą konsultację lekarską, podczas której przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad dotyczący zarówno zdrowia jak i stylu życia. Omawiane zostają różne aspekty zdrowia, kondycji fizycznej i środowiska życia pacjentów. Uwrażliwiamy i zachęcamy naszych pacjentów do prozdrowotnego stylu życia (ograniczenia palenia, alkoholu, kofeiny, kontroli masy ciała, zminimalizowania stresu, efektywnego wypoczynku). W razie potrzeby lekarz specjalista  włącza suplementy diety i zleca badania diagnostyczne. Jest to również czas na poznanie swojego rytmu płodności w oparciu o metodę Creightona, poprzez uważną obserwację biomarkerów zapisywanych w formie elektronicznej karty obserwacji. Na tym etapie każdej parze przystępującej do programu zostaje przydzielony  opiekun,  certyfikowany instruktor medyczny, który czuwa nad prawidłowością i efektywnością całego procesu diagnostyczno-terapeutycznego. Średni czas trwania fazy I wynosi ok. 3 miesięcy.

FAZA II
W fazie II pacjenci odbywają kolejną wizytę lekarską, podczas której lekarz specjalista wnikliwie analizuje postępy fazy I i przystępuje do diagnozy przyczyny niepłodności.
Dla każdej pary przygotowuje indywidualny plan leczenia uwzględniający przyczynę zaburzeń oraz wspomagania naturalnej płodności pacjentów za pomocą naturalnych lub/i syntetycznych środków terapeutycznych (leków). W razie konieczności wprowadza leczenie zabiegowe z wykorzystaniem technologii laserowej, mikrochirurgii (udrażnianie jajowodów), strategii przeciwzrostowych, plastykę narządu rodnego bądź wykonuje zabieg  laparoskopii, hysteroskopii i in.
W naszym ośrodku wprowadzamy także innowacyjne leczenie, które ma na celu wspomóc odpowiedź organizmu na stymulację pęcherzyka by doszło do prawidłowej owulacji komórki jajowej.
Wszystkie działania podejmowane są aby przywrócić pacjentom naturalną zdolność organizmu do prokreacji i ją zoptymalizować. Odpowiedź organizmu na wprowadzone leczenie cały czas jest monitorowana za pomocą kart obserwacji. Czas trwania fazy II obejmuje ok. 3 - 4 miesiące.

FAZA III
Jest to faza bezpośredniego przygotowania do poczęcia. Fazy I i II przewidziane zostały tak, aby przyjrzeć się płodności, zdiagnozować zaburzenia i wprowadzić efektywne leczenie. Przystępując do ostatniego etapu pacjenci osiągnęli biochemiczne parametry zdrowia a u kobiety występują prawidłowe cykle owulacyjne. W trakcie najbliższych 12 cykli małżonkowie oczekują  poczęcia upragnionego potomstwa.

Na przestrzeni wszystkich trzech faz otaczamy naszych pacjentów szczególną troską. Do Państwa dyspozycji jest opiekun programu, który postara się pomóc w każdej sytuacji związanej z leczeniem, pomoże Państwu od strony organizacyjnej i do którego macie Państwo prawo zgłaszać wszystkie swoje uwagi by cały program przyczynowego leczenia niepłodności był dla Państwa satysfakcjonujący i zaowocował trwałym odzyskaniem zdrowia prokreacyjnego.

W JAKICH PRZYPADKACH MOŻEMY NIEŚĆ POMOC ?

* nawykowe poronienia  - czytaj więcej ...
* zespół napięcia przedmiesiączkowego
* nawracające torbiele na jajnikach
* endometrioza
* zespół policystycznych jajników PCOS
* zaburzenia hormonalne
* niskie parametry nasienia
* nieskuteczna inseminacja
* niedrożność jajowodów
* hiperprolaktynemia
* depresja poporodowa
* niska rezerwa jajnikowa - niskie AMH
* wiek powyżej 40 r.ż. i inne...CENA PAKIETU PODSTAWOWEGO
PRZYCZYNOWEGO LECZENIA NIEPŁODNOŚCI          -        990,00 zł

 

Pakiet podstawowy obejmuje koszty związane z I, II oraz III fazą leczenia.

W jego zakres wchodzi:
- pierwsza wizyta u ginekologa, podczas której przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad dotyczący zdrowia i stylu życia. Omawiane zostają różne aspekty kondycji fizycznej i środowiska życia pacjentów. W razie potrzeby lekarz specjalista zleca badania diagnostyczne i włącza leczenie farmakologiczne.
- konsultacja andrologiczna dla mężczyzny
- badanie ginekologiczne wraz z USG narządu rodnego kobiety
- spotkania z certyfikowanym instruktorem w celu badania cyklu płodności w oparciu o metodę Creightona (liczba spotkań w zależności od potrzeby, min. 3 spotkania).
- spotkanie z dietetykiem, specjalizującym się we współpracy w ramach leczenia niepłodności
- komplet materiałów pomocniczych (książka dla użytkownika programu, karta obserwacji, inne)
- stała współpraca z opiekunem medycznym, który:
       a. udziela informacji oraz koordynuje wszelkie działania związane z całością procesu leczenia
       b. prowadzi bieżące konsultacje postępów w procesie realizacji pakietu Przyczynowego Lecenia Niepłodności
       c. pozostaje jako osoba do bieżącego kontaktu dla pacjentów (telefonicznie oraz mailowo)

 

CENY pozostałych usług i procedur medycznych dobieranych na podstawie indywidualnego planu leczenia (poza PAKIETEM PODSTAWOWYM):
Pierwsza wizyta u ginekologia i androloga (wliczony koszt USG i badania ginekologicznego)        300 zł
Kolejna wizyta u ginekologa (wliczony koszt USG i badania ginekologicznego)                200 zł   
Konsultacja andrologiczna dla mężczyzn     200 zł
Konsultacja endokrynologiczna     150 zł
Opracowanie i prowadzenie diety wspomagającej leczenie niepłodności     
FoodProfil 88 - Test Nietolerancji Pokarmowych      990 zł
Konsultacja urologiczna      150 zł
Zestaw badań diagnostycznych dla kobiet      750 zł
Konsultacja psychologiczna      100 zł
USG narządu rodnego      120 zł
USG endometriozy      150 zł
USG endometriozy z wlewką !      250 zł
sono HSG - badanie drożności jajowodów      600 zł
Ocena owulacji (każde badanie USG)       60 zł
USG jąder      120 zł
USG piersi      120 zł
BADANIE NASIENIA       60 zł

Specjaliści

dr Radosław Maksym

dr Radosław Maksym

Jest cenionym lekarzem z Instytutu Rodziny w Warszawie. Konsultuje pary w ramach prowadzenia leczenia niepłodności. Jest konsultantem medycznym NaProTechnologii (NFPMC), specjalistą ginekologii i położnictwa (w trakcie specjalizacji) a także specjalistą andrologii.

więcej...
Cennik:
konsultacja Przyczynowe Leczenie Niepłodności - 200 zł
Umów wizytę online
rejestracja telefoniczna
 887 220 088
dr hab. n. med. Joanna Smyczyńska

dr hab. n. med. Joanna Smyczyńska

Specjalizacja: endokrynologia, pediatria oraz endokrynologia i diabetologia dziecięca.  Dr Smyczyńska odbyła szkolenie z NaProTechnologii (przyczynowego leczenia niepłodności) i zajmuje się konsultacją hormonalnych przyczyn niepłodności.

więcej...
Cennik:
Konsultacja endokrynologiczna (dzieci lub dorośli) - 150 zł
Umów wizytę online
rejestracja telefoniczna
 887 220 088
mgr Olimpia Janz  FCP

mgr Olimpia Janz FCP

certyfikowany Instruktor  The Creighton Model FertilityCare™ System
Absolwentka American Academy of Fertility Care Professionals, Akademii Medycznej w Poznaniu oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Dzięki wielokierunkowemu wykształceniu medycznemu i ponad jedenastoletniemu doświadczeniu zawodowemu obejmującemu diagnostykę laboratoryjną, farmację kliniczną oraz medycynę prokreacyjną, w pełni angażuje się w działalność związaną z diagnostyką płodności...

więcej...
Cennik:
I konsultacja dla par - bezpłatna , kolejne konsultacje - 170 zł
Umów wizytę online
rejestracja telefoniczna
 887 220 088
mgr Zuzanna Troczyńska

mgr Zuzanna Troczyńska

Instruktor  The Creighton Model FertilityCare™ System - podstawowego narzędzia diagnostycznego Naprotechnologii. Od kilku lat towarzyszy parom pragnącym poznać swoją płodność lub poszukującym przyczyn niepłodności.

więcej...
Cennik:
I konsultacja dla par - bezpłatna , kolejne konsultacje - 170 zł
Umów wizytę online
rejestracja telefoniczna
 887 220 088
mgr Justyna Walerowska-Madej
Cennik:
konsultacja 120 zł
Umów wizytę online
rejestracja telefoniczna
 42 207 77 66
Umów
online