Przyczynowe Leczenie Niepłodności

« wróć

Przyczynowe Leczenie Niepłodności

Niepłodność jest dziś powszechnym zjawiskiem, rozpoznaje się ją jako chorobę cywilizacyjną o złożonej etiologii. Aby cieszyć się upragnionym potomstwem należy przede wszystkim rozpoznać prawdziwe podłoże tego problemu. Niemożność poczęcia potomstwa wynika często nie tyle z genetycznie uwarunkowanej przyczyny co raczej ze współistniejących schorzeń, które skutecznie blokują zdolności prokreacyjne organizmu. Dotarcie do rzeczywistej przyczyny niepłodności pozwala na przeprowadzenie celowanej terapii. Przyczynowe Leczenie Niepłodności (TIT-Targeted Infertility Treatment) zakłada pogłębioną diagnostykę płodności pary starającej się o dziecko oraz skuteczną terapię. Zaleca się aby do programu przystępowało zawsze obydwoje partnerów, gdyż tylko tak prowadzona terapia może przynieść pożądany skutek.

 

Program TIT składa się z III faz. Faza I to czas identyfikowania przyczyny niepłodności.. W tym celu pacjenci odbywają pierwszą konsultację lekarską, podczas której przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad dotyczący zarówno zdrowia jak i stylu życia. Omawiane zostają różne aspekty zdrowia, kondycji fizycznej i środowiska życia pacjentów. Uwrażliwia się i zachęca pacjentów do prozdrowotnego stylu życia (ograniczenia palenia, alkoholu, kofeiny, kontroli masy ciała, zminimalizowania stresu, efektywnego wypoczynku). W razie potrzeby lekarz specjalista włącza suplementy diety i zleca badania diagnostyczne. Jest to również czas na poznanie swojego rytmu płodności w oparciu o model Creighton, poprzez uważną obserwację biomarkerów zapisywanych w formie karty obserwacji. Na tym etapie każdej parze przystępującej do programu zostaje przydzielony opiekun, certyfikowany instruktor medyczny, który czuwa nad prawidłowością i efektywnością całego procesu diagnostyczno-terapeutycznego. Średni czas trwania fazy I wynosi ok. 3 miesięcy. W fazie II pacjenci odbywają kolejną wizytę lekarską, podczas której lekarz specjalista wnikliwie analizuje postępy fazy I i przystępuje do diagnozy przyczyny niepłodności. Dla każdej pary przygotowuje indywidualny plan leczenia uwzględniający przyczynę zaburzeń. W razie konieczności wprowadza leczenie zabiegowe z wykorzystaniem technologii laserowej, mikrochirurgii (udrażnianie jajowodów), strategii przeciwzrostowych, plastykę narządu rodnego bądź wykonuje zabieg laparoskopii, hysteroskopii i in. Wszystkie działania podejmowane są aby przywrócić pacjentom naturalną zdolność organizmu do prokreacji i ją zoptymalizować. Odpowiedź organizmu na wprowadzone leczenie cały czas jest monitorowana za pomocą kart obserwacji. Czas trwania fazy II obejmuje ok. 3 - 4 miesiące. Faza III to faza bezpośredniego przygotowania do poczęcia. Fazy I i II przewidziane zostały tak, aby przyjrzeć się płodności, zdiagnozować zaburzenia i wprowadzić efektywne leczenie. Do III etapu przystępują pacjenci, u których uzyskano zadowalające biochemiczne parametry zdrowia a u kobiety prawidłowe cykle owulacyjne. W trakcie najbliższych 12 cykli małżonkowie oczekują poczęcia upragnionego potomstwa.

 

Przyczynowe leczenie niepłodności jest możliwe dzięki holistycznemu podejściu do organizmu jako całości. Tylko wszechstronna diagnostyka uzupełniona wnikliwymi obserwacjami śluzu szyjkowego w oparciu o Creighton Model System stwarza takie możliwości. To po prostu spersonalizowana medycyna mająca na celu przywrócenie zdolności prokreacyjnych organizmu a co za tym idzie prowadząca do pełni zdrowia.

Umów
online
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE, ul. Juliana Tuwima 15 lok U4, 90-010 Łódź) jedynie do kontaktu ze mną.