Badania ginekologiczne

TEST NA HPV

Test HPV czyli test wykrywający wirus HPV (brodawczaka ludzkiego) to drugie obok cytologii badanie, które powinny wykonywać kobiety. Sama cytologia choć jest znakomitym narzędziem do wykrywania nieprawidłowych komórek i wczesnych zmian szyjki macicy, jest o krok w tyle za testem HPV. Jeśli wiemy, że jesteśmy zarażone wirusem brodawczaka ludzkiego czyli HPV, możemy bardzo wcześnie podjąć środki zaradcze, a przede wszystkim skrupulatnie i systematycznie kontrolować stan zdrowia.


Dziś, dzięki metodzie PCR (łańcuchowa reakcja polimerazy) możliwe jest wykrywanie obecności DNA wirusa HPV oraz ocena jego onkogenności (nie wszystkie rodzaje wirusa HPV są rakotwórcze). Technika PCR używana do szybkiego kopiowania materiału genetycznego powiela wybraną cząsteczkę DNA. W ten sposób wykrywa się DNA wirusa HPV. Testy oparte na tej metodzie są bardzo czułe i wiarygodne.


Lekarze twierdzą, że test HPV powinni raz w roku robić wszyscy ludzie aktywni seksualnie. Szczególnym wskazaniem do wykonania testu HPV są nawracające, trudne do zdiagnozowania stany zapalne dróg rodnych kobiety.

NAJBARDZIEJ KOMPLEKSOWE BADANIE W KIERUNKU HPV

HPV- wykrywanie DNA i różnicowanie wirusa - 37 genotypów (6,11,16,18,26,31,33,35,39,40,42,45,51,52,53,54,55,56,58,59,61,62,64,66,67,68,69,70,71,72,73,81,82,83,84,IS39, CP6108)

Cena: 200 zł

 

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ 

887-220-088

 

CYTOLOGIA GINEKOLOGICZNA

 

Cytologia zaliczana jest do podstawowych badań profilaktycznych. Pozwala ona na wykrycie blisko 90% przypadków raka szyjki macicy, 50% przypadków raka trzonu macicy oraz 10% przypadków raka jajnika. Zdaniem lekarzy cytologia jest równie istotna, jak badania ginekologiczne.

 

 

Jak często powinno się wykonywać cytologię?

Pierwszy raz kobiety powinny zgłosić się na cytologię około 20-25 roku życia lub wkrótce po rozpoczęciu współżycia płciowego

Do tzw. grup zwiększonego ryzyka zaliczane są zwykle osoby, które często zmieniają partnerów seksualnych, są nosicielkami wirusa brodawczaka ludzkiego - HPV lub wirusa HIV bądź zażywają leki wpływające na ograniczenie odporności organizmu. Panie, które należą do tej grupy powinny wykonywać cytologię co roku lub częściej - jeśli zaleci im to lekarz.

Jak wygląda pobranie materiału do cytologii? 

Podczas cytologii do pochwy musi zostać wprowadzony wziernik z szczoteczką na dosyć długiej rącze wyposażonej w miękkie i elastyczne włókna. Lekarz powinien wykonać za jej pomocą około 5 obrotów i przenieść pobraną próbkę na specjalne szkiełko. Materiał pochodzący ze szczoteczki zostanie utrwalony za pomocą odpowiednich odczynników i wysłany do badania pod mikroskopem.

Cytologia ginekologiczna 50 zł.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo również Cytologię na podłożu płynnym, czyli LBC

Cytologia na podłożu płynnym, czyli LBC (Liquid Based Cytology) to badanie, które - podobnie jak konwencjonalna cytologia - pozwala wykryć nieprawidłowe zmiany w obrębie szyjki macicy. Jednak cytologia na podłożu płynnym jest od niej znacznie dokładniejsza, dzięki czemu odznacza się nawet dwukrotnie większą wykrywalnością wszelkich nieprawidłowości, m.in. raka szyjki macicy - nawet we wczesnym stadium rozwoju.

Cytologia płynna to koszt 100 zł !

 

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ 

887-220-088

 

CZYSTOŚĆ POCHWY

 

 

Badanie czystości pochwy, inaczej ocena biocenozy pochwy lub badanie flory pochwy jest istotnym i często wykonywanym badaniem w praktyce ginekologicznej. 

 

 

 

Stany zapalne pochwy i sromu są jednymi z najczęściej występujących dolegliwości ze strony dróg rodnych kobiety. Dolegliwości te pod postacią świądu, pieczenia, czy obfitych upławów z pochwy mogą być bardzo uciążliwe i zdarza się, że pomimo stosowanego leczenia nawracają one stosunkowo często. W takich sytuacjach mikrobiologiczna ocena czystości pochwy pomaga sprecyzować przyczynę stanów zapalnych poprzez określenie rodzaju patogenu, stwierdzenie nieprawidłowości w składzie fizjologicznej flory pochwy, a także właściwie dobrać leczenie, które pozwoli zapobiegać częstym nawrotom.

 

Jak wygląda pobranie materiału do czystości pochwy?

 

Pobranie materiału wygląda podobnie jak podczas badania cytologicznego. Ginekolog przy pomocy wziernika oraz szczoteczki pobiera wymaz z pochwy (dokładnie z tylnego sklepienia pochwy). Po pobraniu materiału na szkiełku podstawowym wykonuje się rozmaz i barwi preparat metodą Grama. Materiał oceniany jest zgodnie ze skalą oceny czystości pochwy.

Pobranie materiału do badania jest bezbolesne. Jeśli jednak u pacjentki występuje stan zapalny pochwy, sromu lub dróg moczowych możesz odczuwać niewielki dyskomfort. Badanie trwa kilka sekund. Uzyskany od pacjentki materiał jest następnie dokładnie oglądany pod mikroskopem, dzięki czemu można stwierdzić czy w pochwie znajdują się patologiczne drobnoustroje. 

PROMOCJA ! 

Czystość pochwy tylko 40 zł.

 

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ 

887-220-088

 

 

Umów
online
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE, ul. Juliana Tuwima 15 lok U4, 90-010 Łódź) jedynie do kontaktu ze mną.