Badanie KLESZCZA

Laboratorium Centrum Medycznego CODE / Instytut Genomiki i Medycyny Molekularnej w Łodzi oferuje:


Diagnostykę BORELIOZY - Badanie KLESZCZA

Borelioza, choroba z Lyme (łac. borreliosis, morbus Lyme) jest  wieloukładową chorobą zakaźną, którą wywołują bakterie należące do krętków. W Polsce rocznie odnotowuje się około  3500 przypadków zachorowań na boreliozę.

Dzięki badaniu kleszcza metodą PCR wykrywa się  obecność genomowego DNA chorobotwórczych gatunków bakterii z rodzaju Borrelia, wywołujących boreliozę, m.in.: B. burgdorferi sensu stricto, B. Garinii i B. afzelii. Są to bakterie, które najczęściej wywołują boreliozę w Polsce, a łącznie noszą nazwę Borrelia burgdorferi sensu lato.

Niestety nie zawsze mamy do czynienia z typową postacią boreliozy objawiającej się rumieniem wędrującym co może spowodować nie rozpoznanie choroby. Wynik badania patogenności kleszcza pozwoli na szybkie rozpoczęcie leczenia a co się z tym wiąże uniknięcie uciążliwych powikłań.


Co należy zrobić by zbadać kleszcza?

•     Usunąć kleszcza ze skóry oraz zabezpieczyć  go w pojemniku
tutaj znajdziesz wskazówki - LINK
•    Kleszcz przeznaczony do badania musi być dostarczony do Rejestracji Centrum Medycznego CODE, ul. Tuwima 15 w Łodzi – codziennie w godzinach 8:00 – 18:00 lub może być przesłany kurierem na adres placówki.
•    Wynik do odebrania w placówce bądź drogą mailową (czas oczekiwania na wynik do 7 dni roboczych)
•    Istnieje możliwość odpłatnej konsultacji wyniku z lekarzem zakaźnikiem bądź lekarzem internistą w Centrum Medycznym CODE


Cena badania: 180 zł


ZAMÓWIENIE BADANIA oraz PŁATNOŚĆ realizujemy przez stronę:
https://telemedycyna.cmscode.pl/produkt/badanie-kleszcza/

 

Kleszcza można przynieść do Centrum Medycznego CODE, ul. Tuwima 15, Łódź codziennie w godzinach 8:00 – 18:00 lub przesłać kurierem na dres placówki. Badanie realizujemy na podstawie dokonanej płatności.  WAŻNE! Przy dokonywaniu transakcji proszę napisać swoje pełne dane w celu identyfikacji pacjenta oraz wydania wyniku.Kontakt : Centrum Medyczne CODE, ul. Tuwima 15
               tel. 887 220 088 - Rejestracja

 

Przyjęcie materiału do badania:

Materiał do badania przyjmujemy do badania codziennie w godzinach 8:00 - 18:00 w Rejestracji Centrum Medycznego CODE, ul. Tuwima 15 w Łodzi. Można też przesłać materiał kurierem adres placówki.

 

 

Wyjąłeś klesza? Sprawdź czym był zarażony. Tu liczy się czas reakcji, jeśli nie chcesz zachorować. Z każdym dniem ryzyko rozprzestrzeniania się zakażenia wzrasta. Sprawdź! Przynieś lub przyślij kleszcza do badania kurierem w kierunku Boreliozy.

Umów
online
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE, ul. Juliana Tuwima 15 lok U4, 90-010 Łódź) jedynie do kontaktu ze mną.