Leczenie Nadpotliwości

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI     PACHY, DŁONIE, STOPY

Pocenie się jest jednym z najważniejszych sposobów utraty ciepła przez organizm. Osoby z nadmierna potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciałami. Miejscowa nadmierna potliwość najczęściej dotyczy dłoni, stop i pach. Jest następstwem nadaktywności jednego z rodzajów gruczołów potowych. Obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia nadpotliwości jest podanie toksyny botulinowej, która hamuje uwalnianie impulsów nerwowych stymulujących gruczoły potowe.


Zabieg trwa około 30 minut. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W 15-20 miejscach oddalonych od siebie o 1 cm wstrzykiwana jest przy użyciu bardzo cienkiej igły niewielka ilość toksyny botulinowej. W sumie podczas zabiegu podaje sie 100j Botoxu. Efekty zabiegu odczuwalne są w ciągu 4-10 dni i utrzymują sie średnio 6-9 miesięcy. Badania kliniczne wykazały, ze wytwarzanie potu zmniejszyło sie po tygodniu o 87%, a u 95% pacjentów objętość potu zmalała co najmniej o polowe.


Przeciwskazania: zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, infekcje, stany podgorączkowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, zmiany skórne w obrębie leczonej okolicy, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowane antybiotyków, leków antykoagulacyjnych, ciąża i laktacja


Zalecenia po zabiegu:
Pacjent może powrócić do wykonywania codziennych czynności tuż po zabiegu. W pierwszej dobie po zabiegu zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej, unikanie wysokich temperatur( sauna, solarium) oraz alkoholu. Należy pamiętać, ze palenie papierosów zmniejsza działanie toksyny botulinowej.

Zapraszamy na BEZPŁATNĄ konsultację z zakresu medycyny estetycznej.
Zapisy telefonicznie: 887 220 088

Umów
online