Leczenie Nadpotliwości

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI     PACHY, DŁONIE, STOPY

Pocenie się jest jednym z najważniejszych sposobów utraty ciepła przez organizm. Osoby z nadmierna potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciałami. Miejscowa nadmierna potliwość najczęściej dotyczy dłoni, stop i pach. Jest następstwem nadaktywności jednego z rodzajów gruczołów potowych. Obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia nadpotliwości jest podanie toksyny botulinowej, która hamuje uwalnianie impulsów nerwowych stymulujących gruczoły potowe.


Zabieg trwa około 30 minut. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W 15-20 miejscach oddalonych od siebie o 1 cm wstrzykiwana jest przy użyciu bardzo cienkiej igły niewielka ilość toksyny botulinowej. W sumie podczas zabiegu podaje sie 100j Botoxu. Efekty zabiegu odczuwalne są w ciągu 4-10 dni i utrzymują sie średnio 6-9 miesięcy. Badania kliniczne wykazały, ze wytwarzanie potu zmniejszyło sie po tygodniu o 87%, a u 95% pacjentów objętość potu zmalała co najmniej o polowe.


Przeciwskazania: zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, infekcje, stany podgorączkowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, zmiany skórne w obrębie leczonej okolicy, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowane antybiotyków, leków antykoagulacyjnych, ciąża i laktacja


Zalecenia po zabiegu:
Pacjent może powrócić do wykonywania codziennych czynności tuż po zabiegu. W pierwszej dobie po zabiegu zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej, unikanie wysokich temperatur( sauna, solarium) oraz alkoholu. Należy pamiętać, ze palenie papierosów zmniejsza działanie toksyny botulinowej.


Zapisy telefonicznie: 887 220 088

Umów
online
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE, ul. Juliana Tuwima 15 lok U4, 90-010 Łódź) jedynie do kontaktu ze mną.