Usuwanie zmarszczek

Toksyna botulinowa zwana popularnie „botoksem” to substancja stosowana w medycynie od wielu lat. Po raz pierwszy została ona wykorzystana w 1973 r. w leczeniu zeza. W latach 80-tych lekarze odnieśli sukces w leczeniu toksyną botulinową pacjentów z chorobami neurologicznymi, takimi jak dystonia kończyn, kręcz karku oraz dziecięce porażenie mózgowe. Współcześnie toksyna botulinowa posiada wiele zastosowań w lecznictwie, do najbardziej popularnych należą: leczenie zeza, dystonii szyjnej, migreny, chorób zatok, ślinotoku, otyłości, choroby wrzodowej, nadpotliwości, nietrzymania moczu.

Działanie redukujące na zmarszczki zostało odkryte przypadkiem przez lekarzy leczących pacjentów z powodu bolesnych skurczów twarzy. Od tego czasu toksyna botulinowa jest z powodzeniem stosowana w celu zapobiegania i redukcji zmarszczek. Jej działanie opiera się na zahamowaniu uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za skurcz mięśni. Podanie toksyny botulinowej rozluźnia mięśnie i powoduje zrelaksowanie skóry nad mięśniem, co w konsekwencji prowadzi do rozprostowania zmarszczek.

Najlepsze efekty przynosi ona w zapobieganiu powstawania zmarszczek mimicznych słabo utrwalonych, dlatego wbrew obiegowym opiniom botoks najlepiej zadziała u ludzi młodych, którym zmarszczki mimiczne nie zdążyły się jeszcze utrwalić, czyli około 30 roku życia. Oczywiście osoby z głębokimi zmarszczkami również odczują pozytywne skutki działania botoksu. Generalnie nie ma ograniczeń wiekowych dla osób, które chciałyby rozpocząć kurację toksyną botulinową, wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji do tworzenia zmarszczek mimicznych, a także oczekiwań pacjenta.
Toksyna botulinowa nie jest remedium na wszystkie zmarszczki i nie można jej podawać wszędzie. Najlepsze efekty uzyskamy stosując botoks w okolicach zmarszczek poprzecznych czoła, lwiej zmarszczki, kurzych łapek, zmarszczek palacza. Toksyna nie wypełnia istniejących bruzd, a jedynie powoduje ich spłycenie. Optymalne działanie zapewni połączenie zabiegów ostrzykiwania toksyną botulinową oraz kwasem hialuronowym – wypełniającym zmarszczki i silnie nawilżającym skórę.

Pacjentów, którzy po raz pierwszy zapisują się na zabieg niewątpliwie odstrasza nazwa potoczna toksyny botulinowej, określanej również jako jad kiełbasiany. Należy pamiętać, iż w leczeniu zmarszczek podajemy znikome ilości tej substancji – średnio od 20 do 50 jednostek na okolicę (w zależności od preparatu). Śmiertelną dawką dla człowieka jest zaś 3000 jednostek. Skutkami ubocznymi zastosowania botoksu może być opadnięcie powieki (3% pacjentów), zjawisko rzadkie i czasowe, przemijające bóle głowy w ciągu kilku dni po zabiegu, przejściowe obniżenie czoła i brwi.

Zabieg należy do mało uciążliwych i trwa kilka minut. Lekarz podaje niewielkie dawki botoksu przy pomocy cienkich igieł w miejsca występowania zmarszczek. Podczas iniekcji pacjent może odczuwać delikatne kłucie w miejscu podawania preparatu. Bezpośrednio po zabiegu przez 4 godziny należy unikać schylania się, a także przechylania głowy na jedną stronę, gdyż mogłoby to spowodować przemieszczenie się botoksu. Nie należy również stosować środków odkażających i zawierających alkohol w miejscu iniekcji preparatu.

Asymetrie po zastosowaniu botoksu można łatwo zniwelować podając dodatkowe jednostki w trzecim tygodniu po zabiegu (15-21 dzień). Po tym terminie nie wykonujemy dostrzyknięć aż do trzeciego miesiąca po zabiegu, gdyż mogłoby to spowodować wytworzenie w ciele człowieka przeciwciał, które całkowicie uodpornią nas na działanie botoksu, przez co zabiegi mogą w przyszłości okazać się bezskuteczne. Czas działania toksyny botulinowej to 4 miesiące, jednak systematyczne jej stosowanie powoduje odzwyczajenie się skóry od marszczenia, dzięki czemu efekt zabiegowy utrzymuje się dłużej. Średnia częstotliwość wykonywania zabiegu to 6 miesięcy.

Przeciwwskazania: zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (zespół Lamberta Eatona, miastenia gravis), zaburzenia krzepnięcia krwi, alergia na toksynę botulinową, infekcje, stany podgorączkowe, stosowanie antybiotyków,  stosowanie leków antykoagulacyjnych, ciąża i laktacja

CENNIK  (pracujemy na prepatatach: VISTABEL - toksyna botulinowa A)
1 okolica 299 zł,  2 okolice 540 zł,  3 okolice 750 zł

* 1 OKOLICA
to zmarszczki poprzeczne czoła lub lwia zmarszczka lub kurze łapki. Cena obejmuje standardowe ilości podania toksyny botulinowej. W przypadku wystąpienia konieczności podania zwiększonych ilości jednostek dopłata za każdą jednostkę. Pracujemy na preparatach  VISTABEL (toksyna botulinowa A)

Pozostałe:
Podniesienie powiek: 100 - 300 zł
Zmarszczki palacza: 200 zł
Wstęgi mięśnia szerokiego szyi (tzw. szyja indycza) - od 750 zł
Zmarszczki poziome szyi (tzw. obręcze Wenus) - od 540 zł
Zmarszczki dekoltu - od 540 zł
Bruksizm („zgrzytanie zębami”) - 800 złZapisy telefonicznie: 887 220 088

Umów
online
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE, ul. Juliana Tuwima 15 lok U4, 90-010 Łódź) jedynie do kontaktu ze mną.