Wolumetria twarzy i dłoni
Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym
Postępujący wraz z wiekiem ubytek tkanek miękkich w skórze, zanik kwasu hialuronowego, tłuszczu i degeneracja włókien kolagenowych powodują zmiany w wyglądzie naszej twarzy, która traci młodzieńczy zaokrąglony kształt, spłaszcza się i zaczyna opadać.
Charakterystyczne punkty zaniku tkanek miękkich w twarzy to: okolica skroni, dolina łez, okolica jarzmowa i podjarzmowa, linie marionetek, kolice żuchwy
W celu zachowania właściwych proporcji twarzy i zapobiegania skutkom zaniku tkanek stosujemy zagęszczony kwas hialuronowy w zabiegu wolumetrii. Specjalna budowa wypełniacza hialuronowego oparta na trójwymiarowych molekułach daje o 50% większą objętość niż w przypadku tradycyjnych wypełniaczy do korekcji zmarszczek. Preparaty do wolumetrii odznaczają się dużą wydajnością, odpornością na rozkład enzymatyczny i działanie wolnych rodników. Podaje się je przy pomocy igieł lub kaniul do głębokich warstw skóry, stosując znieczulenie miejscowe. Preparat utrzymuje się w skórze średnio 12-18 miesięcy, działając regenerująco, pobudzając syntezę kolagenu i elastyny. Skóra odzyskuje jędrność i sprężystość oraz właściwy poziom nawilżenia.
Dzięki zabiegom wolumetrii możemy:
unieść opadające brwi , wypełnić ubytki w skroniach, zredukować ubytki podoczodołowe, przywrócić okrągły kształt zapadniętym policzkom, uwypuklić linię kości policzkowych, wypełnić duże ubytki w bruzdach nosowo-wargowych, odbudować objętość linii marionetek, wymodelować brodę, dodać objętości luźnej i zapadniętej części żuchwowej
Wolumetrię stosuje się również:
jako terapię uzupełniającą dla tradycyjnego liftingu twarzy
w celu dodania objętości twarzy po intensywnym odchudzaniu z przypadkami zwiotczenia naskórka
w przypadkach chęci zaokrąglenia zbyt szczupłej twarzy
w lipoatrofii jarzmowej
w celu wyrównania symetrii i równowagi proporcji twarzy
Zabieg stanowi alternatywę dla liftingu chirurgicznego, jest jednak o wiele mniej inwazyjny i bardziej bezpieczny. Kwas hialuronowy stosowany do wypełnień posiada budowę identyczną z naturalnie występującym w skórze kwasem hialuronowym, dzięki czemu zabieg nie powoduje powikłań. Efekty zabiegów są bardzo naturalne i jednolite, kwas hialuronowy jest elastyczny i niewidoczny pod skórą.
Kilka dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew i przeciwzapalnych (ibuprofeny, aspiryna). Po zabiegu niewskazane jest nagrzewanie skóry (w solarium, saunie), gdyż może to prowadzić do przedwczesnego wchłaniania się kwasu hialuronowego w skórze. Po zabiegu może pojawić się ból, obrzęk i wystąpienie zasinień, które znikają w ciągu kilku dni.
Przeciwwskazania: zaburzenia krzepliwości krwi, choroby autoimmunologiczne,skłonność do powstawania blizn przerostowych i bliznowców, alergia na kwas hialuronowy, infekcje skóry, epilepsja, ciąża
Wolumetria dłoni kwasem hialuronowym
Mówi się, że dłonie zdradzają nasz wiek w znacznie większym stopniu niż twarz i jest w tym dużo prawdy. To część ciała, która poza twarzą jest najczęściej odsłaniana i wystawiana na działanie promieni UV oraz szkodliwych czynników zewnętrznych, jednak w przeciwieństwie do twarzy, nie chronimy jej w takim samym stopniu kosmetykami.
Proces starzenia prowadzi do ścieńczenia warstwy podstawnej i spłaszczenia granicy naskórkowo-skórnej dłoni, a także do ubytku tkanek miękkich, w tym tkanki tłuszczowej. W efekcie z biegiem lat uwidaczniają się na naszych dłoniach naczynia krwionośne, ścięgna i zarysy kości śródręcza. Możemy przeciwdziałać starzeniu się dłoni dzięki zabiegom wolumetrii kwasem hialuronowym o trójwymiarowej strukturze.
Zabieg polega na wprowadzeniu gęstego kwasu hialuronowego przy pomocy kaniuli w okolice grzbietów dłoni, dzięki czemu w sposób natychmiastowy uzyskuje się efekt wypełnienia i uniesienia skóry, głębokiego nawilżenia i redukcji zmarszczek. Jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut. Po zabiegu może być widoczny niewielki obrzęk, nadwrażliwość i zasinienie skóry dłoni. Przez następne 2 tygodnie należy chronić dłonie przed przegrzaniem i promieniami UV (sauna, solarium). Efekty kuracji utrzymują się średnio 12-18 miesięcy, po tym czasie zabieg należy powtórzyć.
Przeciwwskazania: zaburzenia krzepliwości krwi, choroby autoimmunologiczne, skłonność do powstawania blizn przerostowych i bliznowców, alergia na kwas hialuronowy, infekcje skóry, epilepsja, ciąża