Specjaliści

Umów wizytę online
rejestracja telefoniczna
 887 220 088

dr hab. n. med. Grzegorz Piotrowski

Jestem ordynatorem Oddziału Kardiologi Interwencyjnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika Łodzi. Jestem lekarzem specjalistą z zakresu kardiologii i chorób wewnętrznych. Mój zawód wiąże się głównie z leczeniem oraz pracą naukową (autor i współautor 59 prac i 90 doniesień, prezentacji na zjazdach naukowych).  Moje zainteresowania zawodowe to: Kardiologia ogólna, eksperymentalna, niewydolność i uszkodzenie serca. Diagnostyka inwazyjna i nieinwazyjna układu krążenia. Specjalizacja: echokardiografia w tym przepływowa, kontrastowa. Nowe techniki obrazowania echokardiograficznego. Zaburzenia rytmu serca. Nadciśnienie tętnicze.

W ostatnich 10 latach szczególnie zajmowałem się praktycznie i naukowo chorymi z współistniejącymi chorobami układu krążenia i chorobami nowotworowymi (kwalifikacja i przygotowanie do obciążających układ krążenia metod leczenia nowotworów, monitorowanie bezpieczeństwa terapii onkologicznej, zapobieganie i leczenie powikłań chemio- i radioterapii w obrębie układu krążenia). Współtworzyłem w Polsce nową dziedzinę medycyny – kardioonkologię.

Drugim kierunkiem moich zainteresowań naukowych jest wykorzystanie genetyki w diagnostyce, prewencji i leczeniu chorób sercowo-naczyniowych oraz tzw. indywidualizacja leczenia (medycyna spersonalizowana). Wiąże się to z indywidualnym dobieraniem testów diagnostycznych oraz metod leczenia w zależności od profilu klinicznego, a w szczególności w oparciu o dostępne obecnie informacje o profilu genetycznym danego pacjenta z chorobami układu krążenia.


Przynależę do Towarzystw Naukowych m.in. Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne, Sekcja Niewydolności Serca Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Sekcja Echokardiografii Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego, Polskie Towarzystwo Zaburzeń Lipidowych, Towarzystwo Internistów Polskich, Międzynarodowe Towarzystwo Kardioonkologiczne ...

 

Obowiązują zapisy telefoniczne:

887-220-088 lub 42 207-77-66

 

Konsultacje z zakresu: Kardiologia
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE, ul. Juliana Tuwima 15 lok U4, 90-010 Łódź) jedynie do kontaktu ze mną.