Specjaliści

Umów wizytę online
rejestracja telefoniczna
 887 220 088

dr n. med. Sebastian Foryś

Ukończyłem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w czerwcu 2003 roku, dokładnie w dniu imienin Mojej Mamy.
Następnie odbywałem staż podyplomowy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 2 im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, czyli w obecnym Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM –Centralnym Szpitalu Weteranów w Łodzi.
W listopadzie 2004 roku przystąpiłem do, organizowanego po raz pierwszy w Polsce, Lekarskiego Egzaminu Państwowego (LEP), po którego zdaniu otrzymałem prawo wykonywania zawodu lekarza.
Później wiele lat pracowałem w Klinice Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W wyżej wymienionej Klinice przede wszystkim zajmowałem się pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego, zwłaszcza z osobami chorującymi na dyspepsję czynnościową oraz zespół jelita nadwrażliwego, prowadziłem także zajęcia ze studentami. W roku 2008 uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych nadany przez Wydział Wojsko – Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na podstawie pracy z zakresu zaburzeń czynnościowych górnego odcinka przewodu pokarmowego. W roku 2010 uzyskałem tytuł specjalisty chorób wewnętrznych.
Nadal interesuję się zaburzeniami czynnościowymi przewodu pokarmowego i chętnie pracuję z Pacjentami cierpiącymi na te schorzenia.
Przebywając wśród osób z chorobami układu pokarmowego oraz przyglądając się szczegółowo gastroenterologii zauważyłem dużą grupę Pacjentów cierpiących na choroby zapalne stawów w przebiegu nieswoistych chorób zapalnych jelit, stąd szybko rozwinąłem swoje zainteresowania w kierunku reumatologii.
W 2012 roku rozpocząłem specjalizację z reumatologii w Szpitalu w Sieradzu.
W listopadzie roku 2015, po zdaniu wszystkich egzaminów, zostałem specjalistą reumatologii.
W międzyczasie pracowałem w kliku różnych poradniach oraz szpitalach. Ponadto przez wiele lat dyżurowałem w różnych Oddziałach Chorób Wewnętrznych na terenie województwa łódzkiego, a także mazowieckiego.
Obecnie, poza szerokim wachlarzem chorób wewnętrznych, zajmuję się również diagnostyką i leczeniem schorzeń z zakresu reumatologii, a w szczególności takich jak: reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy, twardzina układowa, dna moczanowa, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK, choroba Bechterewa), łuszczycowe zapalenie stawów, choroby zapalne stawów w przebiegu nieswoistych chorób zapalnych jelit, reaktywne zapalenie stawów, choroba Stilla u dorosłych, polimialgia reumatyczna.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE, ul. Juliana Tuwima 15 lok U4, 90-010 Łódź) jedynie do kontaktu ze mną.