Specjaliści

lek. Marcelina Koćwin

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w 2015 r. Obecnie pracuję jako rezydent alergologii i nauczyciel akademicki w Klinice Chorób Wewnętrznych Astmy i Alergii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi. Z alergologią jestem związana od 2014 r. od uczestnictwa w Studenckim Kole Naukowym przy Klinice Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii.

Moje główne zainteresowania obejmują przede wszystkim leczenie i monitorowanie ciężkiej astmy, w szczególności za pomocą najnowszych metod leczenia biologicznego. W pracy zawodowej zajmuję się pacjentami z alergicznym nieżytem nosa i spojówek, pokrzywką, atopowym zapaleniem skóry i obrzękiem naczynioruchowym, a także diagnostyką i leczeniem nadwrażliwości na jad owadów błonkoskrzydłych oraz leki, a także pacjentami po przebytych epizodach anafilaksji. Interesuję się również astmą u sportowców oraz aktywnością fizyczną u osób ze schorzeniami układu oddechowego.

Pasję do alergologii rozwijałam podczas studiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, które w latach 2018-2019 realizowałam w Klinice Chorób Oddechowych na Uniwersytecie w Mediolanie. Podczas rocznego stażu we Włoszech prowadziłam badania dotyczące oceny klinicznej oraz odpowiedzi na leczenie u pacjentów z ciężką astmą oraz powysiłkową nadreaktywnością oskrzeli, za pomocą testu wysiłkowego (ergospirometrii).  W latach 2016-2019 byłam kierowniczką Grantu Naukowo-Badawczego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, w którym zajmowałam się badaniem szlaków sygnałowych i czynników biorących udział w rozwoju astmy.

Jestem autorką licznych prac naukowych dotyczących szlaków sygnałowych w astmie oraz diagnostyki i leczenia astmy, alergicznego nieżytu nosa i atopowego zapalenia skóry. Wyniki swoich badań przedstawiałam wielokrotnie na polskich i międzynarodowych kongresach.

Pełnię funkcję V-ce Przewodniczącej Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (w kadencji 2015-2018 oraz 2021-2024). Ponadto jestem członkiem Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej (EAACI), Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc (PTChP), oraz Europejskiego Towarzystwa Oddechowego (ERS),  grupy ekspertów Interasma Scientific Network of Global Asthma Association (Inesnet) oraz recenzentką czasopisma Advances of Respiratory Medicine.

Biegle posługuję się językiem włoskim oraz angielskim.

 

Zakres leczonych chorób:

 • Astma
 • Alergiczny nieżyt nosa i spojówek
 • Pokrzywka
 • Obrzęk naczynioruchowy
 • Anafilaksja
 • Atopowe zapalenie skóry
 • Kontaktowe zapalenie skóry
 • Alergia na jad owadów błonkoskrzydłych
 • Alergie pokarmowe
 • Nadwrażliwość na leki
 • Mastocytoza
 • Nadreaktywność oskrzeli powysiłkowa związana z astmą i bez astmy


Zakres usług w Centrum Medycznym CODE:
Konsultacja z zakresu alergologii - 160 zł

 

Zapisy: 887 220 088

Godziny przyjęć:
4 czerwca /sobota/
Konsultacje z zakresu:
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE, ul. Juliana Tuwima 15 lok U4, 90-010 Łódź) jedynie do kontaktu ze mną.