GERIATRIA

 

Dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami wieku podeszłego, łączy ona w sobie zagadnienia z zakresu medycyny rodzinnej, neurologii oraz psychiatrii.

 


  

 

Istnieje wielu lekarzy specjalistów, do których możemy zgłaszać się z naszymi problemami. Jednak seniorzy potrzebują szczególnej opieki i zwykle specjalistycznej diagnozy w wielu przypadłościach naraz. 

Okres starości można podzielić na wczesny i późny. Wczesny to okres od 60 roku życia do mniej więcej 74 roku życia. Późny trwa od 75 do 89 roku życia. Osoby po 90 roku życia znajdują się w wieku sędziwym.

Geriatra przede wszystkim zajmuje się leczeniem osób starszych. W tym celu w początkowej fazie leczenia przeprowadza rozmowę z pacjentem i badania, by szczegółowo określić stan pacjenta i sposób leczenia. Geriatra niekiedy kieruje na dodatkowe badania w celu diagnostycznym i profilaktycznym. Następnie zajmuje się ich szczegółową interpretacją.

W celu przeprowadzenia jak najlepszej terapii lekarz geriatra współpracuje z różnymi specjalistami i ośrodkami zajmującymi się leczeniem seniorów cierpiących na nieuleczalne choroby. W razie potrzeby geriatra kieruje pacjentów do sanatorium lub uzdrowisk, by leczenie odbywało się w dogodnych warunkach. W ramach terapii lekarz przepisuje lekarstwa, zleca zabiegi diagnostyczne, a także udziela ogólnych porad i wskazówek w celach profilaktycznych danej choroby.

 


 

 

 

 

 

 

 

Specjaliści

lek. Łukasz Kroc

lek. Łukasz Kroc

Jestem lekarzem rezydentem w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych na Oddziale Geriatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi . Jednocześnie pracuje jako asystent i doktoryzuję się w Klinice Geriatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

więcej...
Umów wizytę online
rejestracja telefoniczna
 887220088

Umów
online
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE, ul. Juliana Tuwima 15 lok U4, 90-010 Łódź) jedynie do kontaktu ze mną.