GERIATRIA

 

Dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami wieku podeszłego, łączy ona w sobie zagadnienia z zakresu medycyny rodzinnej, neurologii oraz psychiatrii.

 


  

 

Istnieje wielu lekarzy specjalistów, do których możemy zgłaszać się z naszymi problemami. Jednak seniorzy potrzebują szczególnej opieki i zwykle specjalistycznej diagnozy w wielu przypadłościach naraz. 

Okres starości można podzielić na wczesny i późny. Wczesny to okres od 60 roku życia do mniej więcej 74 roku życia. Późny trwa od 75 do 89 roku życia. Osoby po 90 roku życia znajdują się w wieku sędziwym.

Geriatra przede wszystkim zajmuje się leczeniem osób starszych. W tym celu w początkowej fazie leczenia przeprowadza rozmowę z pacjentem i badania, by szczegółowo określić stan pacjenta i sposób leczenia. Geriatra niekiedy kieruje na dodatkowe badania w celu diagnostycznym i profilaktycznym. Następnie zajmuje się ich szczegółową interpretacją.

W celu przeprowadzenia jak najlepszej terapii lekarz geriatra współpracuje z różnymi specjalistami i ośrodkami zajmującymi się leczeniem seniorów cierpiących na nieuleczalne choroby. W razie potrzeby geriatra kieruje pacjentów do sanatorium lub uzdrowisk, by leczenie odbywało się w dogodnych warunkach. W ramach terapii lekarz przepisuje lekarstwa, zleca zabiegi diagnostyczne, a także udziela ogólnych porad i wskazówek w celach profilaktycznych danej choroby.

 


 

W naszym Centrum Medycznym przyjmuje lek. med. Łukasz Kroc - lekarz odznaczający się ogromną empatią oraz fachowym podejściem do osób starszych.

 

konsultacja internistyczna - 100 zł

konsultacja geriatryczna - 120 zł

 

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW POD NUMEREM TELEFONU 

887-220-088

 


 

 

Specjaliści

lek. Łukasz Kroc

lek. Łukasz Kroc

Jestem lekarzem rezydentem w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych na Oddziale Geriatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi . Jednocześnie pracuje jako asystent i doktoryzuję się w Klinice Geriatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

więcej...
Umów wizytę online
rejestracja telefoniczna
 887-220-088

Umów
online